Daňová poradna

Máte-li ve svém počítači nainstalovanou čtečku RSS zpráv, můžete zprávy z této stránky odebírat kliknutím na logo RSS níže:
Logo RSS v2.0

"Daňová poradna"


 "Daňová poradna"

Jindra, 27. 4. 2017

Nechal jsem si od družstva bezúplatně převést družstevní byt do osobního vlastnictví. Teď ho budu prodávat a potřebuji si pro zaplacení daně z příjmu FO nechat zhotovit znalecký posudek na cenu bytu k ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  27.4.2017 | 12:52


Jan Stojan, 12. 4. 2017

Dobrý den, bydlel jsem 10 let v družstevním bytě, letos v lednu jsem si nechal byt převést do osobního vlastnictví a uvažuji o jeho prodeji. Budu platit daň z příjmu fyzických osob, když jsem v bytě m ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  12.4.2017 | 10:01


Honza, 18. 1. 2017

Dobrý den, jako manželé jsme koupili byt. Po rozvodu jsme si jej rozdělili na půl. Po dohodě s bývalou ženou jsem se jí rozhodl svojí polovinu darovat. Bude nutné hradit daň z převodu, když už nejsme ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  18.1.2017 | 12:27


Markéta, 21. 9. 2016

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Mám hypoteční úvěr sama a teď jsem se vdala. Manžel není vlastníkem nemovitosti. Jsem nyní na mateřské a nemám možnost si tedy odečíst hypotéku z daní. Může ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  21.9.2016 | 10:12


Bohouš, 9. 8. 2016

Dobrý den, jak daňově posuzovat stropní svítidla a žárovky v nich? Předpokládám, že stropní osvětlení (tj. lampy, lustry, ...) jsou součástí stavby, a proto vcházejí do daňových nákladů jako součást ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  9.8.2016 | 10:27


Klára, 25. 7. 2016

Dobrý den, teta mi prodává byt za 1 800 000 Kč. Reálná hodnota je 2 800 000 Kč. Z jaké částky se bude platit daň z převodu nemovitosti? A jak se postupuje při řešení daně z převodu nemovitosti? Děkuj ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  25.7.2016 | 9:40


Bohouš, 22. 6. 2016

Dobrý den, Vlastník pronajímá byt bez sklepa či garáže (používá je pro soukromé účely). 1. V jaké výši má uplatnit daňové výdaje typu: zálohy na pojištění domu, revize hasicích přístrojů, správní p ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  22.6.2016 | 11:47


Bohouš, 16. 6. 2016

Dobrý den, jak správně pohlížet na příspěvky do fondu oprav z hlediska jejich daňové uznatelnosti při stanovení dílčího základu daně dle § 9 ZDP? Pokud jsou nákladem, ve kterém momentě se stávají daň ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  16.6.2016 | 17:21


Jan S., 16. 6. 2016

Dobrý den, prodali jsme byt v Berouně, hypotéku jsme převedli na byt v Praze na Zličíně
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  16.6.2016 | 15:49


Bohouš, 7. 6. 2016

Dobrý den, jaká cena v případě odepisování pronajímaného bytu je brána jako vstupní? Kupní cena bez DPH nebo s DPH? Jsem fyzická osoba a nejsem podnikatel ani plátce DPH. Děkuji. ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  7.6.2016 | 23:06


Bohouš, 27. 5. 2016

Dobrý večer, velice děkuji za Vaši odpověď. Chystám se, že půjdu tedy cestou, že od celkové kupní ceny bytu, která obsahuje i klimatizaci vč. její montáže, zprovoznění a rozvodů, odečtu cenu za pozem ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  27.5.2016 | 0:05


Vladislava Novotná, 26. 5. 2016

Dobrý den, když mám firmu s.r.o. a chci s někým udělat DPP, musím nahlašovat tuto skutečnost skrz Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ze závislé činnosti na finanční úřad? Jsem také OSVČ a uzavřel ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  26.5.2016 | 10:51


Bohouš, 20. 5. 2016

Dobrý den, kupuji nový byt od developera, který se chystám pronajímat. V rámci klientských změn bude mít byt i splitovou klimatizaci s vnitřní a vnější jednotkou na střeše domu, což je obsaženo ve i ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  20.5.2016 | 15:53


Vladislava Novotná, 13. 5. 2016

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, zda kdyby jsem na mateřské měla mít vyšší zisky z podnikání, zda to nějak negativně ovlivní výši mateřské? Děkuji předem za radu. S pozdravem Vladislava Novot ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  13.5.2016 | 12:30


Olina K., 11. 5. 2016

Dobrý den, když vlastním byt na Praze 1 od února 2015, mám teď řešit daň z nemovitosti? Přijde mi nějaký dopis? Děkuji, Olina K. ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  11.5.2016 | 11:52


Tomáš, 25. 4. 2016

Dobrý den, vlastním s.r.o. a používám reklamu od google a na facebooku. Musel jsem se registrovat jako identifikovaná osoba,protože odebírám službu mimo EU, nejsem ale plátce dph. Za rok 2015 jsem by ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  25.4.2016 | 14:41


Eliška, 14. 4. 2016

Dobrý den, pokud mi můj otec chce darovat nemovitost v hodnotě cca 3 000 000 Kč, budu platit nějakou daň? Děkuji předem za odpověď. ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  14.4.2016 | 15:36


Admin, 5. 3. 2016

Spouštíme provoz bezplatné ONLINE daňové poradny... Na dotazy bude odpovídat daňová poradenská společnost AUDIT PROFESIONAL, spol. s r.o. ...
Zdroj:"Daňová poradna"|  Uveřejněno zde:  5.3.2016 | 11:50





Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...